Home / НАСЛОВНА / Ла Ла Ленд руши рекорди
loading...

Ла Ла Ленд руши рекорди

Пред еден месец La La Land влезе во историјата на златните глобуси како првиот филм, заработил седум трофејот – затоа не е изненадување дека гламурознамјузикл на Демијан Шазел за Лос Анџелес е со најмногу номинации и во трката заОскарите. Учествува во речиси секоја можна категорија, има не една, туку двепредлози за најдобра оригинална песна. Филмот има вкупно 14 номинации, на тој начин го израмни рекордот, држен од Се за Ева и “Титаник”.


loading...
loading...
Booking.com
Close
WpCoderX