Author Archives: ljube1990

Каков криминал има направено? Јоци му спрема “експлозии” на Жерновски?

 Jordanka Ivanovska-Joci Еден градоначалник на една скопска општина вечерва ме обвини дека сум работела за штаб. Обвини, па избриша. Му гори под нозе. Секако, јас му направив принт скрин. Му оставам 24 часа да се извини. Каде сака. Јас, за 17 год.кариера и пет години на ФБ, сум напаѓала кого стасам. Но, никогаш не сум добила такво обвинување и клеветење, ...

Read More »

Бејли за Сител: Амбасадата одговори на барањата на конгресмените

Одлука на партиите е каква влада ќе формираат откако изборите на 11 декември донесоа исклучително тесен резултат, изјави амбасадорот на САД во Макеоднија Џес Бејли во интервју за „Сител“. – Дали ќе се формира нова влада ќе зависи од 61 пратеник во Собранието. Ќе мора нив да ги прашате за тоа. Но, мојата анализа на ситуацијата е следната. По целиот ...

Read More »

Зекири тврди дека бил нападнат, Мијалков демантира

Пратеникот на СДСМ Мухамед Зекири тврди дека синоќа бил нападнат од обезбедувањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијлаков, што тој веднаш го демантираше. – Седев со пријатели на резервирана маса во „Дион“ и дојде едно лице и ни рече веднаш да го напуштиме локалот, дека сме непожелни и дека има приватна забава. Се обидов да му објаснам дека имаме ...

Read More »

ВОЈНА ЗА ФОТЕЉАТА ВО ЦЕНТАР!!! ЖЕРНОВСКИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОМИРИ ДЕКА НЕМА ПОДДРШКА ОД СДСМ

Andrej Zernovski ВМРО-ДПМНЕ очигледно уште не може да го преболи Центар. Според последните резултати, јасно е дека ги чека убедлив пораз. Со текстови и шпекулации, како денешниот во „Дневник“, се обидува да направи поделби и гледа можност да профитира. Тоа нема да го дозволам, а верувам дека нема да го дозволи ниту СДСМ. “Дневник” и новинарката Искра Коровешовска “заборавија” да ...

Read More »

СДСМ ОДИ СО СВОЈ КАНДИДАТ ВО ЦЕНТАР! САША БОГДАНОВИЌ И ТОДОРОВ ЌЕ ГИ ОДМЕРУВААТ СИЛИТЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК, КМЕТ ЖЕРНОФ ВО АУТ

Поделеност во Социјалдемократскиот сојуз за тоа кој ќе биде кандидат за градоначалник на општина Центар на претстојните локални избори. На едната страна на приказната се наоѓа актуелниот градоначалник Андреј Жерновски, кој најверојатно ќе истрча како независен кандидат, пишува „Дневник“ До ваква одлука дошло поради тоа што Жерновски не покажал лојалност кон раководството на СДСМ изминатите 4 години, па ја изгубил ...

Read More »

СРЕДБАТА НА АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ ЗАВРШИ! ЗИЈАДИН СЕЛА: ЗАЕВ ЌЕ ГИ ДОБИЕ ПОТПИСИТЕ

– Во иднина овие средби треба да се држат во Собрание. Дебатиравме околу законот за Албански јазик. Закон ќе предлага ова тело, работиме на предлог кој ќе ги задоволува потребите на Албанците, рече Села. Тој кажа дека ставовите се јасни дека потписи за мандат на Заев ќе ги дадат, но тоа не значи и поддршка за Влада. Македонските партии прават ...

Read More »

(ВИДЕО) АПСЕЊЕ НА БРАТ НА БЛИЗОК СОРАБОТНИК СО ЗАЕВ ФАТЕН СО ДРОГА И ОРУЖЈЕ

Паковка со дрога и куршуми биле пронајдени кај осомничените кои вчера во голема полициска акција беа приведени во Скопје. Според информациите до кои дојде Press24 во претресот кај осомничениот за кој дел од медиумите тврдат дека е брат на поранешен пратеник на СДСМ, била пронајдена 1 паковка со прашкаста материја и 50 куршуми со калибар 9 милиметри. Press24 од полициски ...

Read More »

Ардхолд очекува одговор од Бејли

Републиканскиот конгресмен од Алабама, Роберт Ардхолд изјави дека не добил писмен одговор кој заедно со уште пет други конгресмени испратија писмо до Амбасадата на САД во Скопје и побараа извештај за финансирање на левичарски организации поврзани со американскиот даночен систем. Ние не сме добиле одговор, но ако амбасадорот работи на нешто, верувам дека ќе ни даде одговор во времето, кога ...

Read More »

НИКОЛА ТОДОРОВ СЕ СПРЕМА ЗА НОВ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОПШТИНА ЦЕНТАР?

ВМРО-ДПМНЕ  веќе прави анализа и анкети која е личноста која може да биде добитна комбинација за општина Центар. Порталот  А1он  од партиски изври дознава дека последната анализирана тројка се Никола Тодоров, Иво  Котевски и Аспазија Софијанова. Тодоров е големо изненадување, бидејќи се работи за висок функционер, но името на д-р Аспазија Софијанова се споменуваше како можен кандидат во сите варијанти ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ е синоним за криминал во Република Македонија

Преку центарот за комуникации ВМРО ДПМНЕ утрово се огласи со нов соопштение, а повод повторно е СДСМ и нивниот лидер Зоран Заев. Во продолжение интегрално ви го пренесуваме дописот од ВМРО ДПМНЕ: „Се што прават челниците на партијата водена од аболицираниот криминалец Зоран Заев е обид за изигрување на законот. Поранешниот новинар Мухамед Зекири донирал 180.000 денари за кампањата на ...

Read More »
Close
WpCoderX