МАКЕДОНИЈА

Миленко го повика членството на ДПМНЕ да колеле и да им пресуделе на комуњарите, морало да падне крв за Македонија

Миленко ги повика своите 35 000 фанови на фб на граѓанска војна со гласачите на СДСМ, еве што напиша грујовото брадесто омилено копиленце : Мора да се сочиме со реалноста дека 350.000 наши сонародници – наша крв, сакаат двојазичност, федерализација, албанизација на институциите, странски патронат врз Македонците, потчинетост… Тоа што они својата агенда ја правдаат со “криминалите на ВМРО“ или ...

Read More »

ТЕРОРИСТИТЕ ОД КУМАНОВО ЗЕЛЕ 5 МИЛИОНИ ЕВРА! КОЈ ГИ ПЛАТИЛ?

Кумановската акција од 9-ти мај годинава крена на нозе голем број разузнавачки служби кои преку своите агентурни мрежи се обидуваат да дознаат информации, но и да обезбедат докази како навистина се случи викенд-војната во Дива населба. Дали и со кого од политичката елита во Македонија и на Косово вооружените навистина комуницирале? Имало ли договорена исплата на пари во целиот случај ...

Read More »

(МЕТЕО) ОД ИДНАТА НЕДЕЛА ЗАТОПЛУВАЊЕ, ВО МАРТ ПОВТОРНО СНЕГ

По долготрајна зима топлото доаѓа тешко, велат експертите. Уште другата недела, сепак, ќе се почувствуваме предпролетно. Сонце и температури до 10-12 степени. Снегот за жал ќе се врати во март, но не и најголем студ. Зад нас веќе е природна аномалија, невидена половина век. Во глобален план научниците очекуваат сè повеќе и поголеми аномалии, бидејќи земјата премногу брзо се загрева. ...

Read More »

НАЈНОВА АНКЕТА!! ДОКОЛКУ ИМА НОВИ ИЗБОРИ, СДСМ ЌЕ ГО ПРЕГАЗИ ВМРО

Евентуалните нови избори, за кои притиска ВМРО ДПМНЕ, а срамежливо ги поттикнува и ДУИ, ќе донесат дополнително губење пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и посебно на ДУИ во однос на претходните избори, во полза на СДСМ и Беса. Ова го покажува најновата анкета на М-Проспект и Институтот за демократија изработена за МЦМС и Телма. Граѓаните сакаат формирање влада, а не нови избори. ...

Read More »

ОД УМС БУТЕЛ ВО ИМЕ НА ЌОСЕТО СЕ ЗАКАНИЈА ДЕКА ЌЕ КОЛАТ НЕИСТОМИСЛЕНИЦИ?

„Некаде со добро, некаде со нож“, пишува на повикот на кој е Ќосето, со ножот во рака. Претходно Груевски лично, а потоа и високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ,посебно пред ДИК се повикуваа на методите на Ќосето за решавање на проблемите во државава. Ќосето или Касапот, дел од ВМРО-ДПМНЕ го велича како револуционер, додека историчари посочуваат дека бил само џелат и извршител ...

Read More »

ГРУЕВСКИ НАЈАВИ ДЕКА ВМРО ОДИ ВО ОПОЗИЦИЈА

Доколку СДСМ ги прифати барањата на ДУИ, ние сме подготвени да одиме во опозиција и како опозиција ќе направиме се што е во наша моќ да не се прифатат во Парламентот барања кои се нелогични и штетни за целата држава, изјави во интервју за ТВ НОВА, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. „Со вакви барања не им се помага ни на ...

Read More »

ГРУЕВСКИ ГОСТИН ВО ТВНОВА ВО 20 ЧАСОТ

Во рамки на информативниот преглед во 20 часот, денеска ексклузивно на ТВ Нова во живо ќе го погледнете интервјуто со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Програмата на ТВ Нова можете да ја следите преку сите национални и локални кабелски оператори и на интернет преку порталот www.tvnova.mk. Share PostTwitterFacebookGoogle +1Email

Read More »

ДПМНЕ ЌЕ ЈА НАПАДНЕЛЕ И ЌЕ СЕ ПРЕСМАТАЛЕ И СО ПОЛИЦИЈАТА

– Истражителите од СЈО беа многу дрски со нас, со многу повишен тон. Ние сега ќе си одиме дома, а они нека пробаат да ни дојдат дома да не приведат па ќе видат што ќе ги снајде! Ова го изјави пратеникот на ВМРО ДПМНЕ од Охрид, Сашо Велковски?!?!   Share PostTwitterFacebookGoogle +1Email

Read More »

Гошев повторно маестрален: Поради мафијата на власт ни се заканува распаѓање на државата

“Ние имаме украдена држава од една група која што се инсталира како мафија. Немаме компетентни институции туку заробени институции кои што се сведуваат на поединечната волја. Нашата криза од тука произлегува, ние треба тоа зло да го победиме. Од Македонија бегаат македонци, албанци, турци, роми, сите бегаат од државата. Целиот овој регион се празни а ние сме дефинитивно најлошиот случај и ...

Read More »

ЌЕ ИМА ВОЈНА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКОТО МЕСТО ВО ГОСТИВАР! АЛИЈАНСА ГО ЛАНСИРА ДОКТОРОТ АРБЕН ТАРАВАРИ

Генералниот секретар на ДРДПА, Арбен Таравари лекар, на локалните избори оваа година се очекува да биде кандидат на алијансата за албанците во Општина Гостивар. Таравари има голем авторитет, како во Гостивар, така и во населените места кои се дел од Општина Гостивар. Од движењето за реформи гарантираат дека Арбен ќе победи во Општина Гостивар, како најдобар кандидат. Досега само ДУИ ја потврди ...

Read More »
WpCoderX