МАКЕДОНИЈА

ГРУЕВСКИ ВО ТАЈНА ПОСЕТА КАЈ ИВАНОВ? ДАЛИ СЕ СПРЕМА СЦЕНАРИО МАНДАТОТ ДА НЕ СЕ ДАДЕ НА ЗАЕВ?

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски според информации на А1он вечерва бил виден како влегува во претседателскиот кабинет на Ѓорге Иванов. Со него бил и Кирил Божиновски. Посетата на Груевски вечерва доаѓа токму во моментот кога лидерот на СДСМ, Зоран Заев собра 67 потписи и Иванов мора да му го даде мандатот. Иако претходно Ѓорге Иванов бараше исполнување на два услови ...

Read More »

ГРЧЕВА: СИН МИ ПРАШУВА ДАЛИ Е ПРОДАДЕНА МАКЕДОНИЈА, ЌЕ ДОЈДЕ ДА ПРОТЕСТИРА

Син ми се јави вознемирен од странство и ме праша дали навистина е продадена Македонија, бидјеќи весниците тука пишуваат така, напиша на својот Фејсбук профил екс пратеничката Солза Грчева. – Син ми вознемирен ми се јави пред 2 минути од странство и ме прашува: „Мамо вистина сте ја продале Македонија? Тука сите весници пишуваат за тоа. Кажи кога се протестите ...

Read More »

ИСКРШЕН ШТАБ НА СДСМ ВО БИТОЛА

Рано утринава демолиран е регионалниот штаб на СДСМ во населбата Карпош во Битола. Искршени се стаклата и уништен е инвентарот. Направен е увид од страна на СВР Битола. Share PostTwitterFacebookGoogle +1Email

Read More »

РАМАДАНИ ЗА АЛСАТ М: ДУИ Е НЕИСКРЕНА СО ИЗЈАВИТЕ ЗА ОДЕЊЕ ВО ОПОЗИЦИЈА – ТОА Е ТАКТИЗИРАЊЕ, ДА СЕ ПОКАЖЕ ПРЕД АЛБАНЦИТЕ

За аналитичарот Исмет Рамадани ДУИ е несикрена со изјавите дека ја разгледува опција да премине во опозиција, информира Алсат М.   Тој вели дека оваа алтернатива на ДУИ е само тактизирање за да покаже пред Албанците дека националниот интерес е примарен. Според Рамадани, тактизирањето на ДУИ се должи на тоа што оваа партија сака и натаму да ја остави отворена ...

Read More »

Заев: Секој граѓанин е во центарот на нашето внимание

Централниот одбор на СДСМ на денешната седница едногласно го утврди претседателот на СДСМ за манадатар за состав на новата Влада на Република Македонија, информира а1он. -Чест е, моја и на СДСМ, што по скоро 11 години режим, добиваме можност да ја формираме новата демократска Влада на Р.Македонија. Нашите цврсти определби се тоа да биде реформска Влада во којашто приоритет број ...

Read More »
WpCoderX