МАКЕДОНИЈА

УШТЕ ЕДЕН ДЕМОКРАТСКИ ПОТЕГ НА СДСМ. КАНДИДАТИТЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ЌЕ ГИ ИЗБИРА НА ВНАТРЕПАРТИСКИ ИЗБОРИ

Членовите на СДСМ во поголемите општини оваа година ќе можат да гласаат за тоа кој би сакале да ги претставува во општината. Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) најавува за прв пат внатрепартиски избори во општинските организации за кандидати за градоначалници на престојните локални избори, велат за НОВА од СДСМ. Од таму појаснуваат дека засега ова нема да се прави прави ...

Read More »

Бездомник поминал хорор во Болница: Оставете го, што се занимавте со него, човекот е ретардиран

Oумдесетгодишен бездомник, целиот со рани, изнемоштен и смрзнат вчера не сакале да го примаат во болницата за хируршки болести „Св Наум Охридски“, при што настанала кавга меѓу луѓето што го донеле болниот бездомник од една страна и обезбедувањето и лекарскиот персонал од друга страна. Што е уште пострашно, бездомникот е со дијагноза рак и тоа во напредна фаза, со што ...

Read More »

ГОРДАНА ЈАНКУЛОВСКА: Човек од најголема доверба на премиерот, или негова жртва?

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска изби на првото место според бројот на истраги од Специјалното јавно обвинителство. Таа е осомничена во нов случај со кодно име „Тенк“, за злоупотреба на службената положба при набавка на луксузниот службен „Мерцедес“ за екс премиерот Никола Груевски. СЈО оваа нова истрага, заедно со предметот „Тарифа“, ги обелодени со соопштение, наместо досегашната пракса ...

Read More »

Билали: Дури и Ахмети да реши да оди со Груевски, четири пратеници со ДУИ нема да гласаат за таа влада

Дури и Ахмети да реши да оди со Груевски, четири пратеници на ДУИ  нема да гласаат за таа влада – изјави синоќа во Клик Плус на ТВ21 Мерсел Биљали. Share PostTwitterFacebookGoogle +1Email

Read More »
WpCoderX