НЕ ПРОПУШТАЈ

Грујоски пристигна на распит без сваровски. Судот го одби барањето на СЈО за притвор

Основниот суд Скопје 1 го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство за одредување мерка притвор за едно осомничено лице во врска со истрагата за предметот „Трезор“.

„Судија на претходна постапка постапувајќи по предлогот за определување на мерка притвор поднесен од страна на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела позврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите (СЈО), против едно лице опфатено во предметот на СЈО во јавноста познат како Трезор, донесе решение со кое предлогот се одбива како неоснован”, соопштија од Судот.

Извор: Плусинфо

 


Close
WpCoderX