НЕ ПРОПУШТАЈ

ЉУБЧО И ЉУБЕ СЕПАК ЗАЕДНО ПРОТИВ ГРУЕВСКИ

Лидерите на ВМРО Народна партија и на Обединети за Македонија, Љубчо Георгиевски и Љубе Бошкоски, денеска имале средба на која било разговарано за заеднички настап на претстојните избори.

Според информации на А1он, разговорите биле коректни и начелно бил договорен заеднички настап на изборите со спојување во десниот блок.

Како што информираат за А1он, од двете партии, сепак ваквата одлука ќе мора првично да добие зелено светло од партиските органи.


Close
WpCoderX