НЕ ПРОПУШТАЈ

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ГНЕВОТ НА БИТОЛЧАНИ СЕ ИЗЛЕА ПО УЛИЦИТЕ, ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА ГРАНАТИРАНА СО ЈАЈЦА

Како што беше најавено и во Битола вечерва се одржаа масовни демонстрации против одлуката за помилување на Градоначалникот Талески.

Откако СЈО ја најави новата акција „ТРАНСПОРТЕР„ во која осомничен е токму Градоначалникот на Битола, гневот на битолчани се излеа по улиците така што илјадници демонстранти бараа оставка од Талевски пред општинската зграда.


Close
WpCoderX