НЕ ПРОПУШТАЈ

РЕЧИСИ НЕВОЗМОЖНО Е СДСМ ДА ОСВОИ ПРАТЕНИК НА МЕСТОТО КАДЕ ЌЕ СЕ ПРЕГЛАСУВА

Ова биле резултатите на изборното место на кое ќе се прегласува. Потребна е разлика од 307 гласа за СДСМ на прегласувањето за СДСМ да освои пратеник.

Ако се прегласува и на друго место ќе биде полесно. Само од овде ќе биде тешко но не и неизводливо.

фотографија на Igor Vojnoski


На Груевски му е многу полесно да ги лажира еднопартиските избори за да прикаже народна поддршка
16 политички партии и многу авторитетни индивидуалци ке го сочинуваат фронтот кој го најавуваше Заев
АХМЕТИ ИЗБЕГА ОД СООЧУВАЊЕ СО СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ? НЕ СЕ ПОЈАВИ НА РОЧИШТЕ ЗА ТУЖБАТА КОЈА ЈА ПОДНЕСЕ
Ромските политичари не најавуваат со кого ќе коалицираат, но ветуваат „мед и млеко“!
НА ВАНКОВСКА НЕ И СЕ БЕНДИСАЛ НАСТАПОТ НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ
БИТОЛЧАНИ ИЗЛАГААТ НА ПРОТЕСТИ, ВО ПОТРАГА ПО ВОЗДУХ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ ПАТОТ ДО РЕК БИТОЛА
Close
WpCoderX