НЕ ПРОПУШТАЈ

Грчкиот дипломат во Бразил е убиен од љубовникот на сопругата

Убиецот е бразилски полицаец кој имал афера со сопругата на дипломатот. Серџо Гомез Мореира е шеф на одделот за убиства на полицијата. Веројатниот мотив е “убиство од страст”. Бразилецот полициски наследник со име Еваристо Магалис соопшти дека жената на дипломатот планирала убиство на сопругот и ветила на еден од извршителите 80 илјади бразилски реали (25 илјади. Долари). Токму поради оваа причина таа, како и наводните сторители на убиството се уапсени до разјаснување на случајот, пренесе Фокус. Сопругата на грчкиот амбасадор – Франсуаз Амиридис, предложила 80 илјади реали помош на човекот при спроведувањето на планот “, објасни Магалис.


Живко Пејковски се обиде да спречи одржување на прес конференција на јавен простор?
ЛИСТА НА СРАМОТ: ОВА СЕ ПРЕДАВНИЦИТЕ НА МАКЕДОНИЈА КОИ ПОДДРЖАА КРИМИНАЛ
(ФОТО) СКОПЈЕ ПРЕД И ПО ДЕНОТ НА ДРВОТО
Тачи: Криминалната структура на ДУИ нема да може 3-4 различни жени да ги тера да гласаат по 5 пати к...
(ВИДЕО) ЕПИЗОДА НА ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ КОЈА НЕ СМЕЕТЕ ДА ЈА ПРОПУШТИТЕ
Професорката Најчевска потврди дека може да се состави Влада без разлика дали претседателот ке подне...
Close
WpCoderX