НЕ ПРОПУШТАЈ

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните кажаа НЕ на коруптивните политичари и профитери од криминалната групација СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ се огласи со реакција по вчерашниот состанок на Извршниот комитет на СДСМ, од каде порачаа дека не смее да се дозволи во владата да влезат обвинети политичари за криминал.

-Граѓаните на Македонија, на изборите од 11 декември, јасно ја изразија својата волја и им кажаа едно големо „не“ на политиките на уништување на македонската економија и држава, на коруптивните политичари и профитери од криминалната групација СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ го доби мандатот од граѓаните за да формира влада и да ја преточи нивната волја во реални мерки и проекти, за нивен подобар живот- се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата уште еднаш го повикаа Зоран Заев да си поднесе оставка.


ВИДЕО: Жесток дуел – Даниела Рангелова од ВМРО ДПМНЕ и Софија Куновска од СДСМ
(ФОТО) И супер моделот Катарина Ивановска дел од шарената револуција!
Ќе им посака ли „Курир“ пријатен престој во Грција на Тодоров и Коневски?
СВЕТОТ ПОД СТРЕС ГО ОЧЕКУВА НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД
Началникот на СВР Куманово се обрати: Ова е монтиран процес против мене од Марко Зврлевски и од Митк...
ДАЛИ ДРЖАВАТА ЌЕ ИМА ДОВОЛНО ПАРИ ДА ГИ ОБЕШТЕТИ ПРИСЛУШКУВАНИТЕ ГРАЃАНИ?
Close
WpCoderX