НЕ ПРОПУШТАЈ

„Македонија Пат“ организира натпревар во скијачко трчање и биатлон

За прв пат во Македонија ќе имаме прилика да присуствуваме на скијачко трчање и биатлон. Организатор и покровител годинава е „Македонија Пат“, а патеката што ќе треба да ја поминат натпреварувачите е Гевгелија – Скопје.

Најтешкиот дел за натпреварувачите е делот од Велес до Скопје, особено кај првата патарина, ни потврдија од „Македонија Пат“.  Во согласност со надлежните е договорено да бидат кренати и двете патарини за да не дојде до некакви нерегуларности. Организаторите истакнаа дека планираат овој натпревар да стане традиција.

Фотографијата е преземена од Фејсбук.

Текстот е сатиричен.


ВРИЕ ВО БИТОЛА: Битолачани повикуваат на протест и на „граѓанско апсење“ за „Транспортер“!
Финансиска помош за мобилност на работна сила – Продолжува обезбедувањето на нови работни места
Вработување на најдобрите 100 студенти од државните универзитети
ВИДЕО: ЗАПОЧНА СОБИРОТ НА ДПМНЕ, ЕДНО ИМЕ ИМАМЕ СЕ ПЕЕ ПО СКОПСКИТЕ УЛИЦИ
И останатите коалициони партнери почнаа да го напуштаат Груевски
ЕКСКЛУЗИВНО: Заев не сакал ни да слушне да прави влада заедно со Грујо, коментирал дека нема логика ...
Close
WpCoderX