НЕ ПРОПУШТАЈ

ДУИ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД ВЛАДАТА

Претседателството на Демократската унија за интеграција (ДУИ) вечерва одлучило да ги повлече сите сегашни претставници на партијата во извршната власт на Република Македонија,  потврди за НОВА портпаролот на ДУИ – Артан Груби.


Close
WpCoderX