НЕ ПРОПУШТАЈ

ТВРДИНА СЕ РУШИ! ПРВООСОМНИЧЕНИОТ КЕ БИДЕ ПУШТЕН НА СЛОБОДА?

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по жалбата на одбраната на осомничениот Г.Г. против решението на Судија на претходна постапка за прифаќање на предлогот на Обвинителството за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите (СЈО), за определување мерка притвор на осомничениот, денеска одржа седница на која донесе одлука со која го преиначи решението на Судијата на претходна постапка и мерката притвор за осомничениот ја замени со мерка куќен притвор, а по правосилноста на оваа одлука за која странките имаат право на жалба до повисокиот суд, информираат од Судот.

 

ФОТО: МИА


ФРОДЕМ: ЕУ и САД да им ги блокира сметките и да им забрани патување на сите кои не го почитуваат дог...
Проект за социјално претприемаштво за развивање на крушевскиот регион
ВИДЕО креирано од „Странски служби„: Фирерот во разговор со Миле за Шарената револуција
(ВИДЕО) Најчевска: Пејковски да се суспендира! Луѓето кои ќе влезат во затворот не ги губат правата
Чавков и фамилијата имаат одново контрола врз полицијата
Вработување на најдобрите 100 студенти од државните универзитети
Close
WpCoderX